Szabadkígyós, Kísérleti-tábla III.

A lelőhely adatai a Miniszterelnökség központi közhiteles hatósági nyilvántartásából származnak.

Névváltozatok

Kísérleti-tábla III.

Lelőhely adatok

Vezető régész, résztvevők, szakmai felelősök, intézmények

Korszakok

Kulcsszavak

Dokumentáció

Dokumentáció nyelve
magyar
Dokumentáció készítésének dátuma

További lelőhely adatok

Tevékenység Vezető Szakfeladatot végző intézmény Dátum Engedélyszám Kelte
Terepbejárás Szatmári Imre 1991
Terepbejárás Cséki Andrea 2015
Adatgyűjtés Cséki Andrea 2015
Szerző Cím Dokumentációt készítő intézmény Bibliográfia / Jelzet Kelte Jelleg
Szatmári Imre Az MRT 11. kötetének (Gyula és környéke) terepjárási jegyzőkönyvei és anyagmeghatározásai. KÖH 600/1076/2005. Adattári dokumentum
Szatmári Imre Örökségvédelmi hatástanulmány, Szabadkígyós 2004. KÖH/ 600/2380/2006 2004.09.30 Adattári dokumentáció
Cséki Andrea Előzetes régészeti dokumentáció, Békés Megyei Ivóvízminőség-javító Program, Dévaványa, 2015 650/178/2015 2015.05.28 Adattári dokumentáció
Jelenség Kor Leírás Forrás
Telepnyom (felszíni) őskor Egy darab kézzel formált, kerámiazúzalékkal és homokkal soványított világosbarna és okkerszínű (vöröses), erősen kopott jellegtelen őskori oldaltöredék került elő. Az MRT 11. kötetének (Gyula és környéke) terepjárási jegyzőkönyvei és anyagmeghatározásai.
Telepnyom (felszíni) római kor Egy szürke, korongolt, jól iszapolt edénytöredék tartozik a szarmata korba. Kr. u. 2-4. sz. Az MRT 11. kötetének (Gyula és környéke) terepjárási jegyzőkönyvei és anyagmeghatározásai.
Telepnyom (felszíni) népvándorlás kor A nagyrészt Árpád-kori lelőhelyen egy késő avar edénytöredék található: kívül téglaszín, belül barnás, fekete törésű, kavicsos és homokos soványítású. Az MRT 11. kötetének (Gyula és környéke) terepjárási jegyzőkönyvei és anyagmeghatározásai.
Telepnyom (felszíni) középkor A leletanyag legnagyobb része Árpád-kori. A bográcsperemek kifelé vagy mindkét irányban megvastagodóak, egyenes tetejűek vagy lekerekített szélűek. A két enyhén kihajló fazékperem egyike szintén lekerekített, a másik pedig töredékes szélű. Az oldaltöredékek kisebb része vízszintesen bekarcolt vonallal, párhuzamos vonalakkal, sekély árokkal, csigavonalakkal vagy vízszintes vonalköteggel díszített. A négy aljtöredék fazekakból származik. Az MRT 11. kötetének (Gyula és környéke) terepjárási jegyzőkönyvei és anyagmeghatározásai.
Telepnyom (felszíni) középkor gy világosbarna színű, szürke törésfelületű, enyhén profilált, fedőhornyos fazékperem anyaga alapján már inkább a késő középkorba sorolható. Az MRT 11. kötetének (Gyula és környéke) terepjárási jegyzőkönyvei és anyagmeghatározásai.
Telepnyom (felszíni) középkor Előzetes régészeti dokumentáció, Békés Megyei Ivóvízminőség-javító Program, Dévaványa, 2015

Letölthető dokumentációk

Örökségvédelmi dokumentációk

A fájlok letöltéséhez Regisztrált Belső Felhasználó (3. szintű) jogosultságokra van szüksége. További információ

Az oldalról letöltött adatokat megfelelő hivatkozással szabad csak felhasználni. Hivatkozás módja: Magyar Nemzeti Múzeum Régészeti Adatbázis, https://archeodatabase.hnm.hu/hu/node/41493, 2024. november 7.

CAPTCHA