Kaposvár, Szokolai berek

A lelőhely adatai a Miniszterelnökség központi közhiteles hatósági nyilvántartásából származnak.

Névváltozatok

Szokolai berek, Bakay 15. lelőhely, Bárdos 15. lelőhely, Régi 13. lelőhely, Horváth 13. lelőhely

Lelőhely adatok

Szakfeladat befejezése

Vezető régész, résztvevők, szakmai felelősök, intézmények

Korszakok

Kulcsszavak

Dokumentáció

Dokumentáció nyelve
magyar
Dokumentáció készítésének dátuma

További lelőhely adatok

Tevékenység Vezető Szakfeladatot végző intézmény Dátum Engedélyszám Kelte
Terepbejárás Horváth László - Hrotkó Zsuzsa - Kling József 1974
Terepbejárás Költő László 2004 440/1409/1/2004. 2004.04.29
Adatgyűjtés Sarkadi Gergely 2017
Szerző Cím Dokumentációt készítő intézmény Bibliográfia / Jelzet Kelte Jelleg
Bakay Kornél Kaposvár földjének őstörténete a legrégibb időktől a honfoglalásig. In: Kaposvár. Várostörténeti Tanulmányok. Szerk.: Kanyar József. Kaposvár, 1975. 854p. 11-62.o. 1975. Szakirodalom
Horváth László (Nagykanizsa - Thúry Gy. Múz.) Kaposvári lelőhelyek terepbejárási térképe RRM Rég. Ad. IV/1/328. Adattári dokumentáció
Költő László Dokumentáció a Somogy megyében végzett terepbejárásokról és lelőhely azonosításokról. KÖH 600/2315/2004 2004.11.02 Adattári dokumentáció
Költő László Napló a 2003. májusában és októberében Somogy megyében végzett régészeti terepbejárásról NyTI-24/2004 2003.11.03 Adattári dokumentáció
Bárdos Edith Kaposvár város örökségvédelmi hatástanulmánya. KÖH 600/2299/2004 Adattári dokumentáció
Bárdos Edith Kaposvár lelőhelykatasztere Kézirat a Szerző tulajdonában. 2003 Adattári dokumentum
Jelenség Kor Leírás Forrás
Telep őskor rézkor - A többi kerámia kopottsága miatt nem meghatározható, az anyag alapján rézkori és bronzkori egyaránt előfordul benne. Dokumentáció a Somogy megyében végzett terepbejárásokról és lelőhely azonosításokról.
Kőeszköz őskor Az apró kovaszilánkok mellett egy pattintott, háromszög alakú penge is megtalálható. Dokumentáció a Somogy megyében végzett terepbejárásokról és lelőhely azonosításokról.
Telepnyom (felszíni) középkor Árpád-kor - Három apró, kopott oldalt az Árpád-korba soroltunk. Dokumentáció a Somogy megyében végzett terepbejárásokról és lelőhely azonosításokról.
Telep őskor bronzkor - A többi kerámia kopottsága miatt nem meghatározható, az anyag alapján rézkori és bronzkori egyaránt előfordul benne. Dokumentáció a Somogy megyében végzett terepbejárásokról és lelőhely azonosításokról.
Telep őskor középső neolitikum - Dunántúli vonaldíszes kerámia kultúrája - A nagyon kopott őskori cserepek között jól felismerhető egy ívelt vonaldísszel díszített oldaltöredék, több pelyvás soványítású és homokos soványítású oldaltöredék, melyek a DVK-ba tartoznak. Ide sorolható, egy apró, edényoldalból csiszolt, átlyukasztott félkorong. Dokumentáció a Somogy megyében végzett terepbejárásokról és lelőhely azonosításokról.

Letölthető dokumentációk

Örökségvédelmi dokumentációk

A fájlok letöltéséhez Regisztrált Belső Felhasználó (3. szintű) jogosultságokra van szüksége. További információ

Az oldalról letöltött adatokat megfelelő hivatkozással szabad csak felhasználni. Hivatkozás módja: Magyar Nemzeti Múzeum Régészeti Adatbázis, https://archeodatabase.hnm.hu/hu/node/69090, 2024. május 14.

CAPTCHA