Sarkad, Lingár II.

A lelőhely adatai a Miniszterelnökség központi közhiteles hatósági nyilvántartásából származnak.

Névváltozatok
Lingár II.
Lelőhely adatok
Lelőhely adatok
Lelőhely azonosítója
50870
Vezető régész, résztvevők, szakmai felelősök, intézmények
Korszak
Alkorszak
Kultúra / népesség
Fázis
Dokumentáció
magyar
További lelőhely adatok
Szerző Cím Dokumentációt készítő intézmény Bibliográfia / Jelzet Kelte Jelleg
Szatmári Imre Az MRT 11. kötetének (Gyula és környéke) terepjárási jegyzőkönyvei és anyagmeghatározásai. KÖH 600/1076/2005. Adattári dokumentum
Jelenség Kor Leírás Forrás
Telepnyom (felszíni) szarmata A lelőhely a szarmata korba tartozik. Erősen kopott, világosszürke és téglaszín, korongolt edénytöredékek mellett kézzel formált fazekak töredékei tartoznak az anyaghoz. Formailag a vízszintesen kihajló peremű, széles nyakú hombártípusok fordulnak elő. A duzzadt és kihajló peremű, gömbös testű edények, a vágott fenekű hombár- és korsó típusok, valamint a duzzadt peremű, egyenes falú, a duzzadt peremű, ívesen öblösödő és a duzzadt peremű, bikónikus tálaknak a töredékei említendők meg az anyagból. Megtalálható még a leletek között egy téglaszín, korongolt korsó nyolcas keresztmetszetű szalagfülének a töredéke. A kézzel formált fazekak között pedig a közepes vastagságú, közepes méretű fazekak gyakoriak, ezek között egy kihajló peremű fazéktöredék említendő meg. Kr. u. 2. sz. közepe-3. sz. közepe. Az MRT 11. kötetének (Gyula és környéke) terepjárási jegyzőkönyvei és anyagmeghatározásai.
Tevékenység Vezető Szakfeladatot végző intézmény Dátum Engedélyszám Kelte
Terepbejárás Szatmári Imre 1995.12.31.

Az oldalról letöltött adatokat megfelelő hivatkozással szabad csak felhasználni.
Hivatkozás módja: Magyar Nemzeti Múzeum Régészeti Adatbázis, https://archeodatabase.hnm.hu/index.php/hu/node/10857, 2025. április 26.