Sarkad, Prépost-dűlő, Tóth-tanya

A lelőhely adatai a Miniszterelnökség központi közhiteles hatósági nyilvántartásából származnak.

Névváltozatok
Prépost-dűlő, Tóth-tanya
Lelőhely adatok
Lelőhely adatok
Lelőhely azonosítója
50580
Vezető régész, résztvevők, szakmai felelősök, intézmények
Korszak
Kultúra / népesség
Dokumentáció
magyar
További lelőhely adatok
Szerző Cím Dokumentációt készítő intézmény Bibliográfia / Jelzet Kelte Jelleg
Szatmári Imre Az MRT 11. kötetének (Gyula és környéke) terepjárási jegyzőkönyvei és anyagmeghatározásai. KÖH 600/1076/2005. Adattári dokumentum
Jelenség Kor Leírás Forrás
Telepnyom (felszíni) avar kor A lelőhelyen az avar anyagból került elő a legtöbb lelet. Az anyag nagy része korongolt, illetve utánkorongolt, erősen homokos, néha kavicsos soványítású. A kézzel formált edénytöredékek tört kerámiával soványítottak és szintén durván eldolgozottak. A korongolt és utánkorongolt kerámia díszítése bekarcolt, fésűs, hullámvonalas dísz, illetve vízszintesen futó, fésűs, vonalköteges dísz. Ezeknek a homokos soványítású kerámiáknak a felülete kívül-belül téglaszín, fekete törésű, vagy pedig kívül téglaszín bevonatos, belül fekete vagy sötétszürke anyagú kerámia. Hozzátartozik még az anyaghoz egy andezittufa őrlőkő darab és egy vasbuca töredéke. Az MRT 11. kötetének (Gyula és környéke) terepjárási jegyzőkönyvei és anyagmeghatározásai.
Vaskohó avar kor A lelőhelyen az avar anyagból került elő a legtöbb lelet. Az anyag nagy része korongolt, illetve utánkorongolt, erősen homokos, néha kavicsos soványítású. A kézzel formált edénytöredékek tört kerámiával soványítottak és szintén durván eldolgozottak. A korongolt és utánkorongolt kerámia díszítése bekarcolt, fésűs, hullámvonalas dísz, illetve vízszintesen futó, fésűs, vonalköteges dísz. Ezeknek a homokos soványítású kerámiáknak a felülete kívül-belül téglaszín, fekete törésű, vagy pedig kívül téglaszín bevonatos, belül fekete vagy sötétszürke anyagú kerámia. Hozzátartozik még az anyaghoz egy andezittufa őrlőkő darab és egy vasbuca töredéke. Az MRT 11. kötetének (Gyula és környéke) terepjárási jegyzőkönyvei és anyagmeghatározásai.
Tevékenység Vezető Szakfeladatot végző intézmény Dátum Engedélyszám Kelte
Terepbejárás Szatmári Imre 1994.12.31.
Terepbejárás Szatmári Imre 1995.12.31.

Az oldalról letöltött adatokat megfelelő hivatkozással szabad csak felhasználni.
Hivatkozás módja: Magyar Nemzeti Múzeum Régészeti Adatbázis, https://archeodatabase.hnm.hu/index.php/hu/node/8377, 2025. április 27.